راه های رفع بوی بد پا
چگونه ابروهای پهنی داشته باشیم؟
Show all

از خواص روغن کنجد چه می دانید؟

اسیدهای چرب موجود در روغن کنجد

این روغن حاوی  اسیدهای چرب مانند اسید پالمتیک، اسید اولئیک، اسید لینولئیک، اسید استئاریک است به همین دلیل یک نرم کننده و مرطوب کننده بسیار خوبی است. اگر به طور منظم استفاده شود، می توانید پوست خود را مرطوب و هیدراته نگه دارید. بنابراین برای پوست های خشک بسیار مناسب هستند.

خواص روغن کنجد

ویتامین ای روغن کنجد چه نقشی در زیبایی پوستتان دارد؟

ویتامین E موجود در این روغن یک آنتی اکسیدان قوی است و بدن را از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. این روغن در کند کردن روند پیری و جلوگیری از ایجاد چین و چروک در ظاهر جلوگیری می کند و در حفظ جوانی پوست به صورت طولانی تر کمک می کند.

ماساژ درمانی با روغن کنجد

این روغن کاملا چسبناک، است و به آسانی توسط پوست جذب می شود به عنوان یک روغن در درمان و ماساژ استفاده می شود. ماساژ با این روغن باعث بهبود گردش خون می شود و به ترمیم سلول های پوست می پردازد و باعث درخشان شدن پوست می شود.شما می توانید این روغن را به صورت روزانه به صورت خود، دست و پا بزنید برای از بین بردن بوی تند آن ، شما می توانید آن را با روغن بادام و یا روغن کرچک مخلوط کنید.

روغن کنجد مرطوب کننده مناسبی برای پوست

روغن کنجد با  دارا بودن مواد مغذی، اسیدهای چرب و ویتامین‌ هایی مثل ویتامین E می‌تواند نقش یک کرم عالی مرطوب‌کننده و نرم‌کننده را برای هر نوع پوستی بازی کند. چند قطره از این روغن می‌تواند حین حمام یا بعد از آن کل پوست بدن را نرم و مرطوب کند و همچنین این روغن به دلیل خاصیت ترمیم‌کنندگی، بهترین درمان برای رفع چروک و ترک زانو، آرنج و پاشنه‌ی پاست. استفاده‌ی روزانه از روغن کنجد، پوست خشک این قسمت‌ها را نرم و ترمیم کرده و دیگر نیازی به درمان دارویی نخواهد بود

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.