با انجام روش های زیر از شکنندگی ناخن های خود جلوگیری کنید

چگونه از پوستمان نگهداری کنیم؟
چگونه ابرو های پرپشتی داشته باشیم؟
Show all

با انجام روش های زیر از شکنندگی ناخن های خود جلوگیری کنید

ناخن های دست  1 تا 5 میلی متر در روز و   3 میلی متر در ماه رشد می کنند. .بارداری، استفاده از مکمل  کلسیم و بیوتین، استفاده از قرص های جلوگیری از بارداری، پرکاری تیروئید و پسوریازیس، سبب افزایش رشد ناخن ها می شود.مبتلایان به عفونت های حاد،  کم کاری تیروئید، سوء تغذیه و  مصرف کنندگان سیگار و داروهای ضد سرطان معمولا رشد ناخن هایشان کم می شود .

توصیه های مفید برای جلوگیری از شکنندگی ناخن ها

images

1-استفاده از کرم های مرطوب کننده

چرب کردن  ناخن و پوسته اطراف آن به وسیله کرم‌های مرطوب کننده در جلوگیری از شکنندگی ناخن ها مفید محسوب می شود.

2-کمبود آهن خون

اگر شما مبتلا به کم خونی فقر آهن باشید ناخن هایی رنگ پریده و کم رنگ دارید و فقر آهن سبب  شکنندگی ناخن هایتان  می شود؛ برای جلوگیری از شکنندگی ناخن هایتان با صلاحدید پزشک از مکمل های آهن استفاده کنید.

 

3-لاک زدن ممنوع

استفاده مداوم از لاک  های ناخن در  خشکی و شکننده شدن ناخن ها موثر است . استفاده از لاک سبب بسته شدن  منافذ روی سطح ناخن و عدم اکسیژن رسانی به ناخن ها می شود.

4-از دستکش استفاده کنید

هنگام شستن ظرف ها و امور منزل و استفاده از مواد شوینده و شیمیایی حتما از دستکش استفاده کنید .استفاده از دستکش در محافظت از ناخن ها و جلوگیری از شکنندگی آن موثر است.

5-ناخن هایتان را کوتاه نگهدارید

ناخن های کوتاه در برابر شکنندگی ناخن ها مقاوم ترند و احتمال شکستگی در ناخن های کوتاه به مراتب کمتر از ناخن های بلند می باشد .بهترین زمان کوتاه کردن ناخن ها بعد از استحمام می باشد.

6-افزودن  مواد پروتئینی به  برنامه غذاییتان

وجود یک نوار سفید رنگ در سطح ناخن ها خبر  از کمبود پروتئین، در بدن  می دهد. جنس ناخن ها  از پروتئین می باشد بنابراین برای داشتن ناخن هایی بلند، قوی و جذاب  باید به مقدار کافی از مواد پروتئینی در وعده های غذاییتان استفاده کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.