مشکلات در ناخن ها نشانه چه می باشد؟
آشنایی با روغن های تقویت کننده مژه ها
چگونه مژه هایمان را تقویت کنیم؟
Show all

با خوردن خوراکی های زیر زیبا شوید

1- بادام

بـادام با داشتن  مـیــزان زیادی از ویتامین E در جلوگیری از روند پیر شدن پوست موثر است بادام  حـاوی میزان زیـادی اسـیـد چـرب و آنتی اکسیدان سلنیوم  هـم مـی بـاشـد کـه بـه نــرم کــردن پوست کمک می کند حواستان باشد بادام  میزان کالری بالایی دارد و ممکن است باعث چاقی شود.

2-مواد پروتئینی

با خوردن مواد پروتئینی می توانید ناخن های مستحکم تری داشته باشید . پروتئین در  ساختن کراتین (ماده ی تشکیل دهنده ی ناخن) نقش عمده ای را ایفا می کند . سینه ی مرغ بدون پوست و استخوان، گوشت بوقلمون، ماهی تن و حبوبات همه در این منظور به شما کمک می کنند.

3- ویتامین ب 

مواد غذایی که حاوی میزان زیادی ویتامین B هستند سبب  براق تر شدن  مو های شما می شوند . ویتامین B در تخم مرغ، شیر، سبزیجات، و گوشت مرغ یافت می شود.

خوراکی های موثر در زیبایی پوست و مو

4- ماهی

مصرف  ماهی (به خصوص ماهی های چرب مثل ماهی آزادو سالمون ) حاوی اسید چرب امگا 3 می باشد که به مرطوب کردن و تقویت پوست کمک می کند.

5- مرکبات و کیوی

مرکبات و کیوی منبع غنی از ویتامین C می باشند .ویتامین C در ساخت  کلاژن و  برطرف کردن و از بین بردن چین و چروک موثر است.   وقتی بدنتان میزان بیشتری از کلاژن در خود داشته باشد، پوست قابلیت ارتجاعی و کششی بیشتری پیدا کرده و چین و چروک راحت تر از بین می روند. منابع دیگر این ویتامین توت فرنگی ، انبه ،شاتوت و  شهد عسل  است.

6- زغال اخته و هلو

اگر به خاطر زیاد زیر آفتاب ماندن پوستتان سوخته است، هلو و ذغال اخته بخورید. این میوه های خوشمزه منبع غنی از ویتامین E یا ویتامین جوانی می باشند. این ویتامین به برطرف کردن قرمزی و ورمناشی از  آفتاب سوختگی کمک می کند. همچنین با افزایش قابلیت کشسانی پوست، در از بین بردن چین و چروک نیز موثر است.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.