روغن جوانه گندم چه خواصی در زیبایی دارد؟
راهکار های خانگی برای داشتن دندان های سفید تر
Show all

ترفند های خانگی جهت از بین بردن چروک پوستی

هر چه بیشتر پیر می شویم، جوانی و شادابی پوست کمتر شده  و شاهد افزایش  چروک بر روی پوستمان و پیری پوست خود هستیم اگر میخواهید پوستی جوان و عاری از چروک داشته باشید می توانید با وسایل ساده ای در منزل کرم ضد چروک  تهیه کنید.ما در اینجا طرز تهیه دو نوع کرم دست ساز خانگی ضد چروک را به شما آموزش می دهیم.

راه های خانگی از بین بردن چروک صورت

کرم ضدچروک روغن زیتون و آلوئه ورا

برای تهیه این کرم ضدچروک خانگی 30 گرم موم زنبورعسل، 60 گرم روغن زیتون و 30 گرم ژل گیاه آلوئه ورا مورد نیاز است.

ابتدا موم زنبورعسل آماده را روی حرارت ذوب می کنیم. هنگامی که ذوب شد، آن را داخل مخلوط کن می ریزیم و به آن روغن زیتون اضافه می کنیم. آنها را خوب مخلوط می کنیم و برای یک دقیقه می گذاریم تا با مخلوط کن خوب مخلوط شود.سپس ژل گیاه آلوئه ورا (ماده لزج وسط گیاه) را به مواد اضافه می کنیم. دوباره مخلوط کن را برای دو دقیقه روشن می کنیم.حدود سه تا پنج قطره روغن گل رز را به مواد اضافه کرده و دوباره با مخلوط کن آنها را ترکیب می کنیم. این کرم آماده است.این مواد را داخل ظرفی ریخته و آن را داخل یخچال نگهداری کنید.روغن گل رز باعث می شود تا پوست دوباره رطوبت از دست رفته اش را به دست آورد.استفاده از این کرم برای برطرف نمودن چروک دور چشم نیز بسیار مناسب است.

2- کرم ضد چروک فندق و آلوئه ورا

ابتدا یک فنجان پودر فندق را داخل ظرفی می ریزیم. سپس یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا به آن اضافه کرده و سپس هم می زنیم.سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و سه قطره روغن اسانس اسطوخودوس را به مواد اضافه کرده و آنها را خوب هم می زنیم. این ترکیب آماده است. می توانید داخل ظرفی قرار داده و داخل یخچال بگذارید.جوش شیرین کمک می کند تا لکه های پوستی تان بهبود یابد و ژل آلوئه ورا سبب مرطوب شدن پوست شده و آن را در برابر آسیب ها محافظت می کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.