با ماسک های زیر چربی پوستتان را متعادل کنید
با مواد زیر پوست سالم و جوانی داشته باشید
Show all

راه درمان آکنه و لکه های پوستی چیست؟

1- از صابون و اسکراب  کمتر استفاده کنید

صابون پوست را خشک مي کند و اگر مدام استفاده شود لايه محافظ پوست را از بين مي برد. در نتيجه باعث ايجاد التهاب و آکنه مي شود. همچنين نبايد از پاک کننده ها و شوينده هايي که حاوي سديم لورث سولفات هستند استفاده کنيد. به جاي اين ها مي توانيد لوسيون پاک کننده استفاده کنيد.اسکراب ها به پوست آسيب رسانده و آن را زبر مي کنند. تاثيرات اين اسکراب ها کوتاه مدت هست بنابراين تشويق مي شويد که به صورت پي در پي از آن استفاده کنيد. مفيدترين اسکراب ها آن هايي هستند که حاوي اسيد هستند.از کرم هاي پاک کننده بدون صابون و کف هاي پاک کننده بدون سديم لورث سولفات استفاده کنيد. اگر روي صورت آرايش داريد ابتدا با يک پاک کننده آرايش، آب ميسلار يا روغن هيدروفيليک صورت را تميز کنيد و سپس با آب بشوئيد.

راه درمان مشکلات و لکه های پوستی

2- از مرطوب کننده ها استفاده کنید

 

کرم مرطوب کننده را بر اساس نوع پوست تان انتخاب کنيد. اما از آن انتظار تاثير معجزه آسا نداشته باشيد. کرم فقط يک لايه محافظي است که پوست را مرطوب مي کند. اگر نياز به مراقبت بيشتر داريد قبل از کرم سرم استفاده کنيد.

3-لکه های پوستیتان را درمان کنید

براي از بين بردن لکه هاي سياه محصولات شامل ساليسيليک اسيد يا روغن هاي ساده مثل روغن زيتون استفاده کنيد. کمي روي بيني يا روي نقاط لکه دار بزنيد و ماساژ دهيد. بعد از مدتي شاهد کم رنگ شدن لکه ها خواهيد بود. آنتي بيوتيک ها هم خوب هستند. اما با ناديده گرفتن اين ها باکتري ها خيلي زود رشد مي کنند.لکه هاي جاي جوش و هيپرپيگمانتاسيون يا همان لکه هاي سياه با اسيدها و ويتامين C قابل درمان هستند. البته اسيدها جاي جوش هاي عميق را از بين نمي برند و براي درمان آن ها بهتر است با متخصص پوست مشورت کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.