با ماسک های زیر پوستتان را روشن کنید
ترفند های خانگی جهت از بین بردن چروک پوستی
Show all

روغن جوانه گندم چه خواصی در زیبایی دارد؟

خواص روغن جوانه گندم

1- روغن جوانه گندم به دلیل خواص آنتی اکسیدانی، با پیری پوست مبارزه می کند و با بهبود جریان خون، باعث سلامت پوست می گردد.
2- روغن  جوانه گندم منبع  غنی از ویتامینE می باشد.  ویتامین E امروز به عنوان معجزه گر و اکسیر جوانی معرفی می شود. از همین‌رو یک ضد‌لک قوی به شمار می‌رود و مصرف آن به صورت خوراکی یا ماسک، از ایجاد لکه‌های ناشی از آفتاب جلوگیری می‌کند.
3-روغن جوانه گندم حاوی مقادیر بالایی از ویتامین A و D و سرشار از پروتئین و لسیتین می باشد.و در تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است .

خواص روغن جوانه گندم در زیبایی
4- روغن جوانه گندم در  درمان بیماری های پوستی مانند پسوریازیس ، اگزما ، درماتیت و کاهش اسکار موثر بوده  و به شکل مؤثری سوختگی ها و زخم های پوستی را بهبود می بخشد.

5-از آنجا که این روغن بر جریان خون در پوست مؤثر می باشد، به بهبود سلول های پوست که در اثر حرارت سوزان خورشید آسیب دیده اند، کمک می کند.

6-برای پوست های خشک، روغن جوانه گندم بهترین روغن می باشد. افرادی با پوست های خشک می توانند دو بار در روز آن را مورد استفاده قرار دهند. بهتر است صبح ها پس از حمام و ودر طول روز آن را مورد استفاده قرار دهید.

7-به اعتقاد برخی از متخصصان پوست ، مو و زیبایی ، روغن جوانه گندم در درمان ریزش مو، رفع شوره سر و رفع انواع جوش صورت و ناراحتی پوستی موثر است.

اسیدهای چرب موجود در روغن جوانه گندم

اسید لینولئیک یا امگا 3و اسیدهای چرب استئاریک و امگا 6 موجود در روغن جوانه گندم، اسیدهای چرب ضروری هستند که در تقویت سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن مؤثر بوده  و به رشد سلول های سالم و بازسازی و ترمیم آنها کمک می کنند.

مواد معدنی موجود در روغن جوانه گندم و جلوگیری از سرطان

سلنیوم و منیزیوم موجود در جوانه گندم ، در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان موثر شناخته شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.