با روغن رزماری ریزش موهایتان را برطرف کنید
چگونه از پیر شدن پوستمان جلوگیری کنیم؟
Show all

روغن هسته انگور چه خواصی دارد؟

1-مرطوب کننده پوست

روغن‌ هسته انگور پوست را مرطوب می‌کنند و پوست از آن ها تغذیه می‌کند. روغن‌های ارگانیک مرطوب کننده‌هایی عالی برای استفاده در شب هستند. کمی روغن را با دستانتان گرم کنید و آن را روی صورت و گردن بمالید. روغن‌ هسته انگور پوست را لطیف و سالم نگه می‌دارند.

2-ترمیم پوست بعد از تراشیدن مو

معمولاً بعد از تراشیدن و شیو موی بدن، پوست دچار ضایعاتی می‌شود. با روغن‌ هسته انگور می‌توانید التهاب را کاهش داده و زخم‌های کوچک را ترمیم کرد. چند قطره روغن را با دست گرم کنید و بعد به آرامی ناحیه مورد نظر را با روغن ماساژ دهید. این روغن‌ها برای کاهش میزان موهای اندام نیز مفید است.

خواص روغن هسته انگور برای پوست و مو

3- حالت دهنده مو

روغن‌ هسته انگور نه تنها برای پوست مفید است  بلکه برای بهبود سلامت مو نیز مفیداست . هفته‌ای یک بار از این روغن به عنوان حالت دهنده مو استفاده کنید. قبل از اینکه بخوابید کمی روغن به انتهای موها بمالید و همچنین کف سر را با روغن ماساژ بدهید. دسته‌های مو را به سمت بالا بپیچانید و در یک کلاه حمام قرار دهید. این کار برای تمیزی رختخوابتان لازم است. صبح روز بعد موها را با شامپو بشویید.

4-ناخن‌های قوی و درخشان

روغن‌ هسته انگور  سرشار از ویتامین «ای» است . اگر می‌خواهید ناخن‌های قوی و سالم داشته باشید روغن را روی ناخن ‌بمالید. این روغن‌ هم برای ناخن‌های دست خوب است و هم برای ناخن‌ های پا . روغن‌ هسته انگور خواص ضد التهابی دارد و برای درمان عفونت‌ های ناخن کاربرد دارند.

5-رفع ترک‌های پوست

روغن‌ هسته انگور با افزایش و بهبود حالت کشسانی پوست می‌تواند مانع ایجاد ترک  های پوستی شوند. چند قطره از این روغن‌ را با دست گرم کنید و سپس سینه،شکم و ران را ماساژ بدهید. تمام این نواحی مستعد برای ایجاد ترک هستند. روغن هسته انگور  شامل ویتامین «آ»است و خاصیت مرطوب و جوان کنندگی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.