کرم بزرگ کننده سينه
کرم بزرگ کننده سينه ولنسی
کرم خرچنگ ولنسی
کرم خرچنگ ولنسی
Show all

عوارض جراحی زیبایی سینه

عوارض جراحی زیبایی سینه
جراحی سینه شامل بزرگ کردن سینه و کوچک کردن سینه و لیفت سینه میباشد که هر کدام عوارضی با خود به همراه دارد اکنون به عوارض کوچک کردن سینه میپردازیم.

آیا میدانید هيچ‌کدام از عمل‌هاي زيبايي بي‌عارضه نيستند

عمل‌هاي زيبايي گرچه نتايج رضايت‌بخشي دارند اما بدون عارضه نيستند. نکته بسيار مهمي که قبل از انجام هر عمل بايد به آن توجه داشت، انتخاب پزشکي است که تبحر کافي در انجام جراحي موردنظر دارد. کوچک کردن پستان هميشه با ليفت آن همراه است. از عوارض اين عمل مي‌توان به متقارن شدن دو پستان، خونريزي داخلي و جراحي مجدد براي تخليه خون و جابجا کردن هاله قهوه‌اي همراه با بخشي از بافت پستان که با کاهش خونرساني به منطقه و سياه شدن بخشي يا همه هاله همراه است، اشاره کرد. گاهي هم نوک سينه سياه مي‌شود و مي‌افتد و نياز به بازسازي پيدا مي‌کند.

البته اگر جراحي با احتياط و به وسيله جراح متبحر انجام شود، شاهد اين عوارض نخواهيم بود. عارضه بعدي، مربوط به نخ‌هاي بخيه است. کيفيت پايين نخ خودش عامل باز ماندن بخيه و بروز عفونت است و تا زماني که عفونت بر‌طرف نشود، زخم خوب نمي‌شود. فراموش نکنيم در اين ناحيه، تعريق زياد است و چون بعد از جراحي بايد بيمار از سينه‌بند استفاده کند، تعريق افزايش مي‌يابد و سفت بستن اين پوشش باعث کاهش خونرساني و افزايش احتمال سياه شدن نوک پستان مي‌شود.

ميزان عارضه عمل کوچک کردن و ليفت پستان اگر به‌وسيله جراح پلاستيک متبحر انجام شود، 5 درصد است با اين حال انجام آن به هر خانمي که گمان مي‌کند پستان کمي بزرگ يا افتاده است، توصيه نمي‌شود. فقط خانم‌هايي کانديد مناسبي براي اين جراحي هستند که در مقايسه با ديگر اندامشان، پستان‌هاي بسيار بزرگي دارند. اين خانم‌ها به دليل بزرگي پستان و فشاري که به گردن و شانه‌هايشان وارد مي‌شود، دچار درد در ناحيه گردن و پشت مي‌شوند و به دليل وزن پستان محدوديت حرکت دارند. از سوي ديگر، در اين خانم‌ها بزرگي پستان و افتادگي بيش از حد باعث تعريق زياد مي‌شود و احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قارچي را در اين ناحيه افزايش مي‌دهد. در اين خانم‌ها عمل ليفت و کوچک کردن پستان فوايد بي‌شماري دارد و زندگي فرد را تغيير مي‌دهد.

دکتر حميد ملکان راد عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي ارتش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.