چگونه ابرو های پرپشتی داشته باشیم؟
در مورد جراحی چال گونه چه می دانید؟
Show all

معرفی ماسکی برای جوان سازی پوست شما

 

این مقاله به معرفی ماسک برنج و اثرات آن در جوان سازی پوست و کاهش چین و چروک پوستی می پردازد

ماسک برنج و جوان سازی پوست

طرز تهیه ماسک برنج:

مواد مورد نیاز:

سه قاشق غذاخوری برنج

یک قاشق غذاخوری شیر

یک قاشق غذاخوری عسل

طرز تهیه:

برنج را در قابلمه ریخته و مقداری آب به آن اضافه کنید تا به جوش بیاید سپس برنج را آبکش کرده و آب آن را کنار بگذارید .اکنون  یک قاشق غذاخوری شیرِ جوشانده شده را به همراه یک قاشق غذاخوری عسل به برنج اضافه کرده و خوب آن ها را باهم مخلوط کنید .ماسکتان آماده می باشد.

پوستتان را تمیز بشویید و آن را خشک کنید سپس  ماسک را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید تا بر روی صورتتان خشک شود   سپس با دستمالی نرم وتمیز  صورت خود را پاک کرده و باآبی که از برنج کنار گذاشته بودید صورتتان را بشویید استفاده از این ماسک هفته ای یک بار می تواند تغییرات زیادی در پوست شما داشته باشد و پوستتان را جوان ،شاداب و عاری از چین و چروک نماید.

خواص برنج

برنج حاوی اسید لینولئیک و اسکوآلن و همچنین آنتی‌اکسیدان های قوی می باشد که در  تولید کلاژن در بدن نقش دارند . این ترکیبات سبب کاهش  روند به وجود آمدن چین و چروک در پوست شده و نقش حفاظتی از پوست را بر عهده دارند .

برنج با دارا بودن سطح بالایی از  ویتامین ای ،ویتامین  ب و «گاما اوریزانول» در مراقبت از قلب و سیستم عصبی و محافظت از پوست ماده مفیدی محسوب می شود.

خواص آب برنج

آبِ برنج نیز به علت دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی سبب  مرطوب نگهداشتن پوست شده و در بهبود گردش خون  در پوست و آبرسانی به پوست نقش به سزایی دارد. استفاده از آب برنج در درمان  لکه‌های پوستیِ ناشی از افزایش سن  و یا اشعه فرابنفش سودمند است .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.