چگونه سیاهی روی آرنج و زانوها را از بین ببریم؟
کاشت نگین در داخل چشم آری یا خیر؟
Show all

چگونه از ریزش موهایمان جلوگیری کنیم؟

ریزش مو برای بسیاری از افراد ممکن است رخ دهد اما این اتفاق بیشتر برای خانم ها یک امر وحشت آور است.به خاطر داشته باشید گاهی اوقات ممکن است بدن شما به دلیل کمبودهایی که دارد مشکلاتی از قبیل ریزش مو برای تان به ارمغان بیاورد. در این مواقع زیاد جای نگرانی نیست زیرا با طی دوره درمان مشخص شما می توانید مشکل خود را به پایان برسانید چراکه مکمل هایی وجود دارند که مخصوص مو ها ساخته شده اند. این مکمل ها حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

راه های جلوگیری از ریزش مو
برای جلوگیری از ریزش مو از این رفتارهای غلط دوری کنید

1-از بستن محکم موها با تل سر یا کش خودداری کنید.

2-موهای تان را به صورت عادتی نکشید و دور انگشت خود نپیچید!

3-از برنامه غذایی کامل که حاوی تمام مواد غذایی، میوه و سبزیجات است، استفاده کنید .

آب سیر و پیاز برای تحریک رشد مو:

 

نصف یک پیاز قرمز متوسط را خرد کرده و با چهار حبه سیر مخلوط کنید، سپس آنها را با دو لیوان آب + دو قاشق غذاخوری دارچین به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. بعد از ۱۵ دقیقه آنها را از روی حرارت بردارید و به مدت چهار روز به همان صورت در جایی بگذارید بماند. بعد از چهار روز محلول را صاف کرده و داخل شامپو بریزید و هر بار سر خود را با آن شست وشو دهید.

ماسک شیر و جو ضد ریزش مو:

یک قاشق غذاخوری آرد جو + یک قاشق غذاخوری روغن بادام+ یک قاشق غذاخوری شیر را مخلوط کنید و خمیر حاصل را روی سر بمالید. بعد از دو دقیقه با آب و شامپو بشویید.

ماسک تخم مرغ و آب سیب زمینی:

آب سه عدد سیب زمینی را بگیرید، یک عدد تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط کرده و روی موها بمالید؛ بعد از ۱۵ دقیقه می توانید موهای خود را بشویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.