با خوراکی های زیر از پوستتان در برابر آفتاب محافظت کنید
موهای شما نشان دهنده سلامتی شما
Show all

کیوی چه اثراتی در زیبایی پوست شما دارد؟

خواص کیوی در زیبایی پوست

 کیوی از درصد بالایی از  ویتامین  ث برخوردار است به علاوه این که دانه های کیوی در حکم یک اسکراب مناسب  برای پوست عمل می کند.این میوه مفید سرشار از آنتی اکسیدان و دارای خاصیت مرطوب کنندگی و تغذیه کنندگی فراوان است و همین امر کیوی را به بهترین میوه برای تهیه ماسک تبدیل کرده است. در زیر طرز تهیه یک ماسک مناسب صورت را برای تان می آوریم:

انواع ماسک های زیبایی با کیوی

1-ماسک کیوی برای پوست چرب

کیوی را پوست کنده و درون دستگاه میکسر بیندازید، نصف خیار و 4 تا 5 عدد توت فرنگی به آن بیفزایید. اگر مخلوط بیش از حد شل بود، کمی آرد جو دوسر به آن بیفزایید تا کمی سفت تر شود. مخلوط به دست آمده را روی پوست صورت بگذارید و پس از 10 دقیقه با آب گرم بشویید.

2-ماسک کیوی برای پوست خشک

یک قاشق سوپ خوری آلوئه ورای تازه را با یک قاشق سوپ خوری عسل و کیوی رسیده مخلوط کنید. این مواد را با چنگال هم بزنید و مخلوط کنید، سپس روی پوست صورت تان قرار دهید و پس از 10 دقیقه با آب بشویید. سپس از پوست مرطوب و نرم خود لذت ببرید

3-ماسک شفاف سازی پوست با کیوی

یک کیوی خیلی رسیده را درون میکسر ریخته و سپس از صافی رد کنید. یک سوم فنجان نمک دریایی در آن بریزید، سپس چند قطره روغن دلخواه در آن مخلوط کنید و خوب هم بزنید. بهتر است، داخل میکسر این کار را انجام دهید. مخلوط به دست آمده را  به مدت 15 دقیقه به صورتتان بمالید و سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

4-ماسک جوان سازی اطراف چشم با کیوی

از کیوی می توانید برای جوان سازی اطراف چشم و از بین بردن هاله سیاه رنگ دور چشم هم می توانید بهره ببرید. یک برش نازک از کیوی را روی چشم های بسته خود قرار دهید. به مدت 10 دقیقه با آرامش دراز بکشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.