ویتامین ای
با ویتامین ای جوانی و زیبایی را تجربه کنید
خواص بابونه
دم نوش بابونه چگونه شوره سر را درمان می کند؟
Show all

آیا می دانید برای درمان تبخال از چه گیاهانی می توان استفاده کرد؟

درمان های خانگی تبخال
تبخال یک بیماری ویروسی است و موجب بروز تورم و تاول بر روی پوست می شود .تاول معمولا بر گوشه لب ها و یا روی لب ها ایجاد می شود البته تبخال های تناسلی بر روی آلت تناسلی نیز ممکن است ایجاد شود این بیماری در اثر ضعف سیستم ایمنی به وجود می آید و در صورت ابتلا به تبخال تا پایان عمرتان این ویروس همراه شما خواهد بود و امکان مجدد ایجاد تبخال بر روی پوست شما وجود خواهد داشت .برای درمان خانگی تبخال از روش های زیر استفاده کنید.

1 – گل همیشه بهار

گل همیشه بهار از داروهای گیاهی برای درمان تبخال است. شست و شوی تبخال با کمک گل همیشه بهار با کنترل و از بین بردن ویروس ها موجب تسریع روند درمان تبخال و کاهش درد و سوزش تبخال می شود.کافی است ۳ قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در ۲ لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این عصاره باقی بماند، سپس محل تبخال را با کمک پنبه و عصاره این گیاه شست و شو دهید.

گل همیشه بهار و درمان تبخال

2 – روغن درخت چای

روغن چای در پیشگیری و درمان تبخال دارد.برای درمان تبخالتان روزی دو بار پنبه ای تمیز را به روغن چای آغشته کرده  و روی تب خال قرار دهید.این روغن  موجب تحریک سیستم ایمنی  و افزایش قدرت  آن در درمان و از بین رفتن تبخال می شود.

درمان تبخال با روغن درخت چای

3- سیر

سیر دارای خواص آنتی باکتریال بوده و روند گسترش تبخال را به سرعت کاهش می دهد و بعد از دو الی سه روز استفاده از سیر تأثیر فوق العاده این سبزی را در درمان تبخالتان خواهید دید .کافیست یک حبه سیر بردارید و آن را به دو نیم کنید. آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی تبخال تان بگذارید. این کار را روز چند مرتبه تکرار کنید.

سیر و درمان تبخال

4 – روغن اسطوخودوس

اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگر به مدت یک هفته روی تب خال قرار بگیرد، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تب خال، موجب درمان آن نیز می شود.

درمان تبخال با روغن اسطوخدوس

5-کرم ضد ویروس آسیکلوویر

استفاده از کرم ضد ویروس آسیکلوویر و قرار دادن لایه نازکی از آن بر روی تب خال هر شش ساعت دوره تب خال را کوتاه نمی کند، اما ریزش ویروس را از روی زخم افزایش می دهد، بنابراین در بهبود آن مؤثر است.

کرم آسیکلوویر و درمان تبخال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.