روش های درمان شوره سر
راه های خانگی درمان شوره سر را بشناسید
ویتامین ای
با ویتامین ای جوانی و زیبایی را تجربه کنید
Show all

سلامتی و زیبایی پوست و مو با روغن بادام

روغن بادام و ویتامین های موجود در آن
روغن های گیاهی نقش موثری در زیبایی پوست و موی شما دارند .یکی از این روغن های گیاهی خوب برای سلامت و زیبایی پوست و موی شما روغن بادام است .این روغن که از بادام استخراج می شود در نرم کردن پوست و مو و جوان سازی پوست تاثیر بسزایی دارد .این مقاله به معرفی خواص این روغن مفید پرداخته است .

ویتامین های موجود در روغن بادام

روغن بادام از میوه بادام به دست می آید و منبع غنی از ویتامین هایی نظیر E، A، B1، B2 ،Dو B6 بوده و املاح معدنی مانند کلسیم و منیزیم در آن به فور یافت می شود .روغن بادام به دو نوع تلخ و شیرین تقسیم می شود که هر کدام دارای خواص درمانی مخصوص به خود می باشند .

روغن بادام و نرم کردن پوست

روغن بادام و نقش آن در سلامتی و زیبایی موها

استفاده از روغن بادام برای چرب کردن مو ،درخشان و نرم کردن مو موثر بوده و پروتئین های موجود در این روغن به بازسازی فولیکول های مو کمک می کند .این روغن مواد مغذی مورد نیاز موها را تامین کرده و از این طریق در تقویت و افزایش رشد موها مفید بوده و درمان مناسبی برای ریزش مو به شمار می آید .

پوست نرم و لطیف با روغن بادام

این روغن حاوی ویتامین های زیر مجموعه گروه ب بوده و دوست پوست شما می باشد .ماساژ پوست با روغن بادام پوستتان را آب رسانی کرده و یکی از روغن های  مهم در مرطوب نمودن و نرم کردن پوست شما به شمار می آید .این روغن می تواند از پوستتان را در برابر آسیب های ناشی از رادیکال آزاد محافظت کرده و از آسیب های ناشی از آن پیشگیری کند .
روغن بادام و پیشگیری از سرطان پوست

روغن بادام و درمان چین و چروک پوست

استفاده موضعی روغن بادام می تواند به کاهش علایم پیری پوست نظیر چین و چروک های پوستی کمک شایانی نماید .این روغن به علت برخورداری از سطح بالایی از ویتامین ای می تواند اثرات پیری پوست مانند حلقه های تیره زیر چشم، چین وچروک، خطوط ریز و لکه های پوستی را درمان کرده و در جوان سازی پوست اثر بخش باشد .

پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست با روغن بادام

این روغن دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدنتان مفید واقع شود و بدین منوال از ابتلا به سرطان پوست پیشگیری کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.