درمان سفید شدن مو
چگونه می توانیم از سفید شدن موها جلوگیری کنیم؟
روغن بادام و ویتامین های موجود در آن
سلامتی و زیبایی پوست و مو با روغن بادام
Show all

راه های خانگی درمان شوره سر را بشناسید

روش های درمان شوره سر
شوره سر معضلیست که سبب برهم ریختن نظم ظاهرو بد جلوه دادن موهای شما می شود .شوره سر پوست های مرده سر بوده که به دو شکل خشک و مومی شکل دیده می شود و از راه استفاده شانه و حوله مشترک می تواند به دیگران انتقال یابد .اگر مبتلا به شوره سر هستید از روش های خانگی که در زیر به شما معرفی می شود استفاده کنید تا شوره سر خود را درمان کنید .

درمان شوره سر با لیموترش

برای درمان شوره سر مقداری پوست لیموترش را بگیرید و در ظرفی که محتوی روغن نارگیل است قرار دهید .8 الی 10 روز این مواد را بگذارید بماند تا هر دو این مواد با هم به خوبی مخلوط شده و به خورد هم بروند سپس آنرا صاف کرده و به موهایتان بمالید.

درمان شوره سر با لیموترش

درمان شوره سر با سرکه سیب

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب  و شش قاشق غذاخوری آب داغ را با هم ترکیب کنید. سپس گلوله پنبه ای را داخل این ترکیب  کرده و شب ها قبل از خواب  آن را به پوست سر خود بمالید. صبح روز بعد، موی خود را بشویید.و یا می توانید دو قاشق غذاخوری از سرکه سیب  را به دو قاشق آب گرم اضافه کنید.سپس این ترکیب را به پوست سر خود بمالید و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه موهایتان را بشویید.

درمان شوره سر با سرکه سیب

درمان شوره سر با روغن بادام

مقدار کمی روغن زیتون و روغن بادام را به نسبت مساوی با هم مخلوط  کنید و حدود ۵ دقیقه روی سر بگذارید. با اولین احساس سوزش، موهایتان را بشویید.

درمان شوره سر با شنبلیله

دو قاشق غذاخوری از دانه شنبلیله را در آب، خیس کرده و بگذارید تا 24 ساعت بماند  صبح روز بعد این محلول را صاف و یکنواخت کرده و قبل از خواب این  محلول را به موهای سرتان بمالید. بعد از نیم ساعت سرتان را بشویید.

درمان شوره سر با شنبلیله

درمان شوره سر با تخم مرغ

دو قاشق غذاخوری آب گرم  را به دو عدد تخم مرغ اضافه کنید. این مواد را آن قدر هم بزنید تا کاملا یک دست شوند اکنون موهایتان را مرطوب کرده  و این ترکیب را به موهایتان بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

درمان شوره سر با تخم مرغ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.