رنگ کردن ریشه مو
ریشه موهایتان را به راحتی رنگ کنید
سیگار ،تهدیدی برای سلامت و زیبایی پوست
Show all

توصیه های مفید جهت مراقبت از ناخن ها

مراقبت از ناخن ها جهت جلوگیری از شکستن ناخن ها
محافظت از ناخن ها یکی از دغدغه های اصلی خانم هاست .ناخن ها نقش زیادی در زیبایی دست ها دارند .بنابراین باید به خوبی از ناخن هایتان مراقبت کنید و به آن ها رسیدگی کنید و از شکستگی آن ها جلوگیری کنید .این مطلب روش های مراقبت از ناخن ها را برایتان شرح می دهد.
  • استفاده ابزاری از ناخن ممنوع

هرگز  از ناخن هایتان به عنوان ابزاری جهت  نگه داشتن، باز کردن و خراشیدن استفاده نکنید .این اعمال باعث می شود  تا کم کم ناخن هایتان بشکنند یا پوسته بیندازند.

  • دستکش دستتان کنید

زمانی که گردگیری می کنید یا ظرف می شویید  دستکش دست کنید. اکثر مواد شیمیایی خانگی برای ناخن های شما ضرر دارند، و هر چیز مضری ناخن شما را به سمت شکستن هدایت می‌کند.

  • ناخنتان را نجوید

ناخن های خود را نجوید و لاک ناخن های قدیمی خودتان را نتراشید. با این کارها ناخن های شما ضعیف و شکننده می‌شوند که شانس شکستن آن‌ها را افزایش خواهد داد.

ناخنتان را نجوید

  • از لاک بی رنگ استفاده کنید

یک لاک ساده به حفظ رطوبت ناخن هایتان کمک میکند. حتی انواع لاکی هم وجود دارد که مخصوص قوی‌تر کردن ناخن های شما طراحی شده اند. لاک خود را پس از یک هفته پاک کرده و دوباره یک لاک تازه به آن بزنید. از پاک کردن لاک ناخنتان با استون دوری کنید، استون ناخن هایتان را خشک می‌کند.

از لاک بی رنگ استفاده کنید

  • ناخنتان را مرطوب نگهدارید

ناخن ها به اندازه ی پوست به مرطوب کننده احتیاج دارند. پس از شستن دست‌ها و یا پاک کردن لاک ناخن هایتان دوباره به آن مرطوب کننده بمالید.

  • پیروی از یک برنامه غذایی سالم

از برنامه غذایی سالمی پیروی کنید و هر روز  به مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید و غلات سبوس دار و سبزیجات را نیز برای آهنی که دارند فراموش نکنید. شیر و تخم مرغ هم علاوه بر پروتئین دارای زینک نیز هستند. بیوتین و ویتامین ب-کمپلکس هم بعنوان مکمل غذایی علاوه بر ناخن هایتان برای موی شما نیز مفید است.

 

پیروی از یک برنامه غذایی سالم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.