خوراکی های جوان کننده پوست
با خوراکی های زیر با چین و چروک مبارزه کنید
علت ابتلا به سرطان پوست
هر آن چه که باید در مورد سرطان پوست بدانید
Show all

جوش هایتان را با روش های خانگی زیر درمان کنید

جوش صورت
جوش و آکنه باعث از دست رفتن زیبایی پوست ما می شوند .عدم تغذیه صحیح و مصرف مواد غذایی چرب و شیرین و استرس بالا و عدم محافظت از پوست در برابر نور خورشید عمده ترین عوامل بروز جوش در صورت می باشد .اگر می خواهید جوش های صورتتان را از بین ببرید توصیه م کنیم روش های خانگی معرفی شده در این نوشته را امتحان کنید.

1- گلاب

یکی از آسان ترین و در دسترس ترین روش های مفید برای از بین بردن جوش های صورتتان استفاده از گلاب است .گلاب منافذ پوستی را می‌‌بندد، از شل بودن و افتادگی پوست جلوگیری می‌‌کند و هم این که نمی‌‌گذارد پوست دوباره دچار جوش گردد. کافیست مقداری گلاب روی پنبه ای بریزید و  بر روی جوش هایتان بمالید تا شاهد اثرات معجزه آسای گلاب در رفع جوش هایتان باشید .

گلاب و درمان جوش صورت

2- بابونه

یک قاشق غذاخوری گل بابونه خشک شده را در لیوان آب جوش دم کنید و پس از صاف نمودن و خنک شدن روزی دو  تا سه بار پوستتان  را با این مایع شستشو دهید. این مایع  برای رفع  و درمان جوش‌ های سرسفید و سرسیاه سودمند است .

بابونه و درمان جوش صورت
3- سکنجبین

برای از بین بردن جوش هایتان از روی پوست مقداری سکنجبین را بر روی آرد گندم بریزید تا حالت خمیری شکل شود و سپس ان را بر روی پوستتان بمالید و پس از گذشت 10 دقیقه پوستتان را با آب سرد بشویید و به پوستتتان مرطوب کننده مناسبی بزنید .

سکنجبین و درمان جوش صورت

4- حنا

مقداری حنای بی رنگ تهیه کنید و کمی روغ زیتون طبیعی به آن اضافه کنید تا به قوام ماسک برسد سپس این ماسک را بر روی نواحی دارای جوش‌ های قرمز رنگ بگذارید.

تذکرات لازم

برای  استفاده از این ماسک‌ ها و جهت جلوگیری از بروز هرگونه آلرژی پوستی بهتر است پیش از استفاده از این ماسک‌ ها ابتدا آن را بر روی ناحیه ای از پوست بازو تست نموده و در صورت عدم حساسیت نسبت به استفاده از این ماسک ها اقدام نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.